Zoals de functietitel doet vermoeden is een Constructeur-installateur Landbouwmachines vooramelijk bezig met het bouwen, installeren, onderzoeken, onderhouden en repareren van landbouwmachines. Dit zijn motoren, machines en mechanische werktuigen die in de landbouw worden ingezet.
Als Constructeur-installateur Landbouwmachines inspecteer en test je de nieuwe machines die je met collega's in elkaar hebt gezet om te zien of ze voldoen aan de gestelde eisen en standaarden. Wanneer dat nodig mocht zijn demonteer je nieuwe of oude machines die niet goed werken en vervang of repareer je onderdelen.
Je moet dus als Constructeur-installateur Landbouwmachines over veel technische kennis beschikken om te kunnen zien welke onderdelen welke defecten of slijtages vertonen. Wanneer je van een probleem verneemt moet je eigenlijk meteen al een idee hebben wat er aan de hand kan zijn, zodat je na de diagnose direct aan het herstel kan beginnen.
Na afloop van werkzaamheden ben je als Constructeur-installateur Landbouwmachines verantwoordelijk voor het proefdraaien van de machines of werktuigen en het afleveren van een juist functionerend product aan de klant.
Plaats gratis je CV en wordt gevonden door je nieuwe werkgever!
De MBO opleidingen Landbouwmachinemonteur, Monteur Mobiele Werktuigen of Monteur landbouwmechanisatietechniek zijn allen een goede voorbereiding op de functie van Constructeur-installateur Landbouwmachines of Monteur Landbouwmachines. Gemiddeld duren de studies twee tot drie jaar en er is in die tijd vooral veel aandacht voor de technische kant van het beroep.
Het construeren, onderhouden en repareren van landbouwmachines is een dienst die wordt aangeboden met als doel winst te maken. Je bent als Constructeur-installateur Landbouwmachines dus werkzaam in de profit sector. Ook je klanten, afkomstig uit de landbouw, maken deel uit van de profit sector.
In de functie van Constructeur-installateur Landbouwmachines zul je een salaris ontvangen van ongeveer €1700 bruto per maand tot 1950 bruto per maand. Daar komen niet altijd uitgebreide secundaire arbeidsvoorwaarden bij, maar bijvoorbeeld een kilometerregeling kan een optie zijn. Vooral wanneer je veel vanuit een monteursbedrijf wordt uitgestuurd naar diverse klanten.
- Analytisch
- Resultaatgerichtheid
- Samenwerken
- Doorzettingsvermogen
- Luisteren
- Accuratesse
- Technisch inzicht
Een Constructeur-installateur Landbouwmachines moet hard kunnen werken om machines op tijd af te krijgen. Verzekerd zijn van eigen kennis en kunde helpt in efficiëntie evenals een hoog genoeg energieniveau. Je bent als Constructeur-installateur Landbouwmachines immers veel met je handen bezig en hebt veel praktische taken (Succesvolle werker).
Machines die met defecten binnenkomen moeten werkend weer worden afgeleverd. Dat betekent dat de Constructeur-installateur Landbouwmachines veel moet analyseren en bekijken om het probleem te achterhalen. Volhardend zijn is van belang wanneer in eerste instantie moeilijk te ontdekken is wat problemen geeft (Waarnemer).
Enigszins afhankelijk van het seizoen kom je ook verschillende werkzaamheden en mensen tegen. In eerste instantie werk je voor een medewerker uit de landbouwsector die een probleem ondervindt met een machine, een nieuwe machine wil of een onderhoudsbeurt voor de machines nodig heeft. Op locatie of in de werkplaats werk je samen met andere monteurs of alleen aan het project waarvoor je bent ingezet. Je hebt een leidinggevende boven je, maar moet ook zeker zo goed kunnen luisteren naar de klant waar je langs gaat.
Er zijn nog geen interviews geplaatst.
Er zijn weinig vacatures te vinden die bij de kennis en expertise van een Constructeur-installateur Landbouwmachines aansluiten. Er zijn dan ook niet heel veel functies in deze richting. Wanneer je eenmaal een passende baan hebt gevonden als monteur heb je nog wel de mogelijkheid iets te groeien. Zo kun je grotere of belangrijker projecten aannemen. Bijvoorbeeld een nieuwe machine construeren in plaats van een onderhoudsbeurten uitvoeren. Een andere optie is zelf meer coördinerend en leidinggevend werkt te verrichten, met eventueel de mogelijkheid zelf aan het hoofd van het bedrijf terecht te komen. Daar is alleen de technische kennis veel minder nodig en moet je meer weten van bedrijfsvoering.
|
|||
|
|||
Er zijn nog geen reacties.
Om te reageren op deze beroepsreview vul je je naam en een bericht in en klik op 'verzenden'.



Zoek nu naar relevante opleidingen
Zoek nu naar relevante stages
Wat zijn mijn kerncompetenties?
Veiligheidsbesturingen volgens SIL en PL in de praktijk
Pneumatiek basis
EMC voorkomen met aarding en afscherming
Training Probleem oplossen spuitgieten (PO-SPG)
Stromingsleer theorie en praktijk
MBO Bouwkundig Onderhoud en Service